Ako ste dovoljno srećni da imate biljku rabarbare u vašoj bašti, imate dovoljno rabarbara da napravite ovaj sladoled. Ovo je odličan način uživanja!
Da udvostručite ukus, nadogradite sladoled sa ovim lukavim sosom od rabarbara ili ovu kombinaciju jagoda i rabarbara .
Sladoled je neverovatan sa parčinom toplih pita ili jedom rabarbara .
Šta ćeš ti trebati
- 6 šolje rhubarb (na kocke, sveže)
- 1 1/2 šoljice šećera
- 2 šolje vode
- 1/4 čaše limunovog sokova
- 1/2 kašičice soli
- 4 šolje teške kreme
- 1 kašičica vanile
- 1/4 kašike crvene boje hrane (ili dovoljno da dobije željenu boju)
- 3 šolje mleka
Kako to učiniti
- U kesicu od 2 kvara na srednjoj niskoj vrućini, kombinirajte kocke rabarbare, šećer, vodu, limun sok i sol. Donesite na simmer. Otkucajte, otkriveni, 10 minuta, ili dok rabarbare ne bude blagovremeno. Dobro ohladite.
- Kombinirajte hladenu mešavinu rabarbara pomoću teške kreme, vanile i bojenja crvene hrane. Sipajte u kontejner zamrzivača od 1 galona. Dodajte mleko, punite oko dve trećine pune. Zamrznite, prateći uputstva zamrzivača leda.
Savjeti i varijacije
Ice Cream Rhubarb od jagode - Zamijenite do polovice rabarbare sa reznim svežim jagodama.
Za proizvođača sladoleda od 1 1/2-quart, koristite 2 šolje kocke rabarbare, 1/2 šoljice šećera, 2/3 čaše vode, 1 kašičica limunovog soka, šapu soli, 1 1/3 čaše teška krema, 1/4 kašike vanile i 1 šolje mleka. Pratite uputstva proizvođača.
Možda vam se sviđa
Lagano začinjen Rhubarb Cobbler
| Smernice za hranu (po poslu) | |
|---|---|
| Kalorije | 252 |
| Ukupna mast | 18 g |
| Zasićenih masti | 12 g |
| Nezasićena mast | 5 g |
| Holesterol | 57 mg |
| Natrijum | 31 mg |
| Ugljikohidrati | 20 g |
| Dijetetski vlak | 1 g |
| Protein | 3 g |