Ovaj recept za poljsko vruće mulled vino poznat je kao grzaniec galicyjski (grzzah-NYETS gah-leet-see-I-skee). Grzane je reč za "mulled" a galicyjski znači "galicijski". Vino (vino) se podrazumijeva. Slično je nemačkom gluhveinu , francuskom vinskom švedu i švedskom glogu.
Posebno je popularan služi na otvorenom na tržištu Christkindlmarkets ili Božić i nakon sankanja, klizanja ili drugih aktivnosti na otvorenom zimskom periodu. Gluhwein je najpopularnije piće u Evropi.
To je aromatična mešavina crnog vina, šećera i začina. Česi ga zovu svařené víno, Mađari to zovu forralt bor, Srbi kažu kuvano vino, Hrvati kažu kuhano vino, Bugari to zovu greyano vino, a Rumuni ga zovu vin fiert.
Šta ćeš ti trebati
- 1 crveno crveno vino (suvo)
- 1/2 šolje šećera
- 5 karanfilića (delimično drobljen)
- 1 cimet štapić
- 1 lijev list (pukotina na pola)
Kako to učiniti
- U velikom tepihu kombinirajte suvo crveno vino od 1 kvartal, 1/2 šolje šećera, 5 delimično zdrobljenih karanfilića, 1 štapić cimeta i 1 lijev list, naprsnuto na pola.
- Toplota za rastvaranje šećera. Donesite samo do vrele i odmah uklonite sa vrućine.
- Obrišite i sipajte u vruće šolje.
| Smernice za hranu (po poslu) | |
|---|---|
| Kalorije | 139 |
| Ukupna mast | 0 g |
| Zasićenih masti | 0 g |
| Nezasićena mast | 0 g |
| Holesterol | 0 mg |
| Natrijum | 7 mg |
| Ugljikohidrati | 29 g |
| Dijetetski vlak | 2 g |
| Protein | 0 g |