Ovaj jednostavan recept sa svinjetinom je vrlo jednostavan. Napravite to unapred, tako da meso može marinirati preko noći; zatim grill oko 10 minuta i večera je spremna. Svinjetina je idealno meso za služenje u toku jednonedeljne noci jer kuva tako brzo i ne treba puno pažnje ili pušenja.
Ja volim da služim ovo jelo sa Salatom sveže kukuruza kako bih zaokružio obrok. Ili možete da ga poslužite zelenom ili voćnom salatom i malo opečenog kruška od luka.
Šta ćeš ti trebati
- 2 kašike čili praška
- 1/2 kašičice osušene lišće origana
- 1/2 kašičice osušene lišće marjorama
- 1/2 kašičice mlevene kume
- 2 karanfilića beli luk, mleveno
- 1/4 kašike paprike
- 1/2 kašičice soli
- 1 žlica biljnog ulja
- 1-1 / 2 kilograma svježine svježice, rezano u pola dužine
Kako to učiniti
U maloj posudi mešajte čili prašak, sušene listove origana, sušene listove marjorama, kumin, beli luk, biber, sol i biljno ulje sve do kombinacije.
Pola svinjske smjeste postavite u plitku posudu. Sipajte mešavinu začina na sve površine svinjskih podloga i, koristeći prste, dobro promešajte smešu na sloj. Pokrivajte svinjetinu i frižider 2 do 24 sata.
Pripremite dvostrani dvostruki kontaktni grill i zagrejte ga.
Na roštilju na roštilju grilite 4 do 7 minuta, ili na regularnom roštilju za 9 do 14 minuta, sve dok termometar za hranu ne ubaci u centar čita najmanje 145 ° F.
Uklonite svinjetinu sa grila i pokrivajte i pustite da stoji 8 do 10 minuta da bi se sokovi raspodelili i temperatura se povećala na 150 ° F. Narezati svinjetinu za svinjetinu.
| Smernice za hranu (po poslu) | |
|---|---|
| Kalorije | 257 |
| Ukupna mast | 9 g |
| Zasićenih masti | 2 g |
| Nezasićena mast | 4 g |
| Holesterol | 95 mg |
| Natrijum | 150 mg |
| Ugljikohidrati | 9 g |
| Dijetetski vlak | 2 g |
| Protein | 34 g |