Učinite ovaj veliki koktel pred vremenom za svaku zabavu ili događaj. Slatko đumbirski jednostavni sirup se lepo oženi sa sveže pripremljenim čajem i moskato za pjenušavajući koktel koji je lagan i osvježavajući.
Šta ćeš ti trebati
- 1 šolje šećera
- ½ šoljice olupljene i tanko rezane sveže đumbir
- 2½ qt. svježi ledeni čaj
- 1 bočica moscato
- 12 komada kandiranog đumbira (za garnish)
- 1 bočica moscato
- Kockice leda
Kako to učiniti
Da napravite đumbir jednostavan sirup, dovedite 1 šolje šećera i 1 šolju vode do vrućine. Uverite se da je šećer potpuno rastvoren pre uklanjanja sa vrućine i dodavanjem svežeg đumbira.
Neka sedi oko 10 minuta da krene. Napadite, a zatim ostavite sirupu potpuno hladno.
U bokalju, kombinujte sirup i čaj i stavite u hladnjak da se ohladi.
- Popunite visoke čaše kockama leda. Sipajte 1 čaša čaja i zatim sipajte sa oko 1/4 čaše moskata. Poslužiti komadom kandiranog đumbira na platnu ili plutati u staklu.
| Smernice za hranu (po poslu) | |
|---|---|
| Kalorije | 108 |
| Ukupna mast | 1 g |
| Zasićenih masti | 0 g |
| Nezasićena mast | 1 g |
| Holesterol | 0 mg |
| Natrijum | 119 mg |
| Ugljikohidrati | 24 g |
| Dijetetski vlak | 1 g |
| Protein | 1 g |